e-twinning

Program e-Twinning  w przedszkolu w ZSP w Iłownicy

We wrześniu przedszkolaki z grupy Muminków z ZSP w Iłownicy uczestniczyły w projekcie e-twining pod nazwą „Maya the Bee travels around the world”. Nasze przedszkole odwiedziła maskotka pszczółki Maya –pochodząca z Chorwacji. Maya odwiedza przedszkola i szkoły z  całego świata biorące udział w projekcie i poznaje okolice, tradycje, kulturę danego kraju. W naszej szkole Maya przebywała od 23 września do 26 września. Przedszkolaki na spotkanie Maya czekały już kilka miesięcy, a jej przygody w różnych krajach  obserwowały na platformie TwinSpace.

W czwartek Maya wzięła udział w zajęciach z rytmiki i języka angielskiego, zwiedziła naszą jadalnię i poznała nasze kąciki zabaw w sali. 24 września odwiedziła nas Pani jesień, a pszczółka miała okazję poznać charakterystyczne warzywa, owoce, liście kwiaty występujące w Polsce, które oczywiście przyniosły nasze Muminki.  W weekend także nie próżnowała spędziła go w rodzinach naszych Muminków w Landeku i w Iłownicy.  Maya miała okazję poznać rodzinę Sadlików i iłownicki krajobraz, zagrać w szachy z Julią.  Kuba zabrał Maya na przejażdżkę   z kierowcą rajdowym, a Anielka i Filip  zabrali pszczółkę do Bielska – Białej na spotkanie z Reksiem, Bolkiem i Lolkiem. Weekend May został udokumentowany przez rodziców naszych przedszkolaków  w specjalnie przygotowanym zeszycie. Za co serdecznie dziękujemy! W poniedziałek Muminki zaprezentowały zajęcia edukacyjne  prowadzone w zerówce.  Po obiedzie nasz gość wyruszył na spacer nad nasze stawy, gdzie miał okazję zobaczyć bażanta, żaby, czaplę siwą, mewy, łabędzie, kaczki. Z bogatym bagażem przygód Maya został wysłana do Łotwy, a jej podróż nadal będziemy śledzić na platformie. Pobyt Maya został  bogato udokumentowany- szczegóły można zobaczyć na stronie przedszkola ZSP w Iłownicy.