Szkoła w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt z nami Przedszkole w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Szkoła w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt z nami
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy
Znajdujesz się tutaj: Przedszkole Strona główna

Kronika przedszkola w roku szkolnym 2018/2019

 
Powitanie Jesieni
Teraz, gdy dzieci już zaadoptowały się do przedszkolnej rzeczywistości 24 września nastał czas uroczystego powitania nowej pory roku. W przedszkolu królowały kolory jesieni – żółty, pomarańczowy, brązowy oraz czerwony. Przedszkolaki powitały jesień wielozmysłowo- porównywały zapach, kształt, smak, kolor przyniesionych darów jesienni. Podczas zabaw z chustą animacyjną poczuły żywioł wiatru. Na koniec zajęć wykonaliśmy piękne i kolorowe prace z kasztanów i żołędzi.
/A. Bronowska/
 
Wrześniowe urodziny
W tak ważnym dniu, wszystkie dzieci z jubilatem/ką na czele są bardzo przejęte. Śpiewają „sto lat”, składają życzenia,  wręczają prezent a solenizanci częstują  cukierkami. Z okazji urodzinek odwiedził nas bajkowy piesek, który prowadził zajęcia zamiast naszej Pani.
/A. Bronowska/
 
 
Dzień chłopaka
1 października panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne serca dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi.
/A. Bronowska/
 
 
Spotkanie z policjantami z CBŚ
2 października przedszkolaki miały okazję poczuć się jak na planie filmu kryminalnego, ponieważ odwiedzili nas policjanci z Centralnego Biura Śledczego z Bielska –Białej. Dzieci miały okazję poznać z bliska sprzęt wykorzystywany w pracy policjanta śledczego – policyjnego drona – wykorzystywanego w poszukiwaniach osób zaginionych, wykrywacze metali, kamery do przeszukiwania niebezpiecznych pakunków. W rękawiczkach dzieci zbierały ślady i oznaczały miejsca do sfotografowania materiałów w śledztwie. Zabezpieczone materiały były następnie umieszczane na policyjnych sitach gdzie nadal szukano śladów i oczyszczano znaleziony materiał dowodowy. Policjanci pokazali nam także  wyposażenie samochodu CBŚ. Nieodzownym punktem programu była pogadanka jak reagować w sytuacji gdy ktoś nieznajomy próbuje np. wciągnąć nas do samochodu – należy krzyczeć ratunku, pomocy, gryźć, kopać i uciekać. Niebezpieczeństwem na jaki można jeszcze natrafić na naszych terenach są niewypały z czasów II wojny światowej.  
/A. Bronowska/