Szkoła w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt z nami Przedszkole w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy Szkoła w Iłownicy Przedszkole w Iłownicy Galeria Kontakt z nami
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy
Znajdujesz się tutaj: Przedszkole Strona główna

Innowacja pedagogiczna

 
 
 
 
W roku szkolnym 2016/2017 w naszym przedszkolu prowadzone były zajęcia z elementami ruchu rozwijającego Weroniki Sherbonrne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
 
 
W roku szkolnym 2014/2015 w naszym Przedszkolu prowadzona  była innowacja pedagogiczna, zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty, opracowanych zgodnie z przepisami dotyczącymi działalności innowacyjnej publicznych placówek oświatowych. 
 
 
 
"WESOŁE ĆWICZENIA Z RODZICAMI - ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE"
 
Poprzez realizację innowacji  pragniemy doprowadzić do przeżywania radości i satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu rodzica z dzieckiem. Poprawa zachowania dziecka w obszarze „ja – dorosły” wpłynie pozytywnie na jego kontakty z innymi dorosłymi. W czasie wspólnych ćwiczeń z dzieckiem   rodzic może przyglądać się swoim relacjom z dzieckiem, pogłębiać je, kształtować i rozwijać swoje umiejętności wychowawcze. Może też dowiedzieć się więcej o dziecku i o sobie w kontakcie z nim, a dzięki temu być bardziej świadomym potrzeb dziecka i swoich. Uczy się także nowych form spędzania czasu z dzieckiem, wspólnych zabaw i ćwiczeń. Rodzic ma też szansę uświadomić sobie, że to on jest odpowiedzialny za kształtowanie relacji między nim a dzieckiem, a także poczuć jak ważny jest dla dziecka.