Kronika przedszkola w roku szkolnym 2017/2018

Koncert w przedszkolu
W poniedziałek 18 września w ramach "Spotkań z ciekawymi ludźmi" odwiedziła nasze przedszkole śpiewająca pianistka, absolwentka naszej placówki - Aneta Tomiczek. Zaprosiła naszych milusińskich w piękną muzyczną podróż. Repertuar koncertu dostosowany do zainteresowań małych melomanów sprawił, że pół godziny minęło niepostrzeżenie. Najmłodsi miłośnicy muzyki kupowali w kasie biletowej prawdziwe bilety, słuchali w skupieniu  pięknego śpiewu, a nóżki same podskakiwały im w rytmie skocznych tańców granych przez naszego gościa.
Za chwile muzycznych wzruszeń  serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów.
/Opracowała M. Derlich/

"Jesień, nasza złocista jesień,
w wiklinowym koszu
podarki dla nas niesie."

Jesień w tym roku przyszła mokra i deszczowa ale w naszym przedszkolu rozkwitła feerią barw i zapachów. Od złocistych słoneczników, przez fiołkową lawendę i wrzosy po karminową jarzębinę i rajskie jabłuszka. Dzieci mogły ją poznać różnymi zmysłami. Słuchały szelestu liści, czuły ich szorstki dotyk i wiatr, który je podrzuca. Otulił je zapach lawendy. Słodki smak miodu i kwaskowaty jabłuszek pobudziły kubki smakowe. Wszystko po to aby zintegrować zmysły, bo tak właśnie rozwija się nasz mózg aby lepiej się uczyć. Tym sposobem Jesień przywitana.
/Opracowała M. Derlich/